Theme 03

Tradice a zkušenosti

184 let se specializujeme na studium stavitelství a architektury a jsme fakultní školou pro studenty MÚVS ČVUT.

více info Theme 03
Theme 01

Certifikát Autodesk

Žákům udělujeme Autodesk Certificate of Completion - celosvětově platný certifikát společnosti Autodesk.

více info Theme 01
Theme 02

Přijímací řízení

V přijímacím řízení pro školní rok 2022/2023 přijmeme 168 uchazečů do 6 tříd prvního ročníku.

více info Theme 02

Pedagogický sbor

JménoPředmětyTelefonFunkce a pověření
E-mailKancelář
Ing. Bc. Tomáš LangerKOC, SAP261 213 904ředitel školy
langer@spsgocar.cz138 (1.patro)
Mgr. Martina ZdražilováMAT, DEG, SMA261 213 963statutární zástupce ředitele, třídní učitelka 3.A
zdrazilova@spsgocar.cz142 (1.patro)
Dr. phil. Jan TesařANJ, OBN244 016 226zástupce ředitele pro provozní řízení školy a koordinaci mezinárodních projektů, třídní učitel 1.F
tesar@spsgocar.cz143 (1.patro)

Ing. arch. Markéta BahníkováODK, KAM, ARC244 016 254 
bahnikova@spsgocar.cz 261 (2.patro)
Ing. arch. David BartošKCA, KOC, STA, SAP, NAB, IND, ITV, CMI, ATI244 016 209vedoucí předmětů stavitelství, třídní učitel 3.E
bartos@spsgocar.cz 047 (přízemí)
Ing. arch. Martina BartošováEKO, SPO, IND, ITV, KCA, SAP, CMI, ATI244 016 208 
bartosova@spsgocar.cz 140 (1.patro)
Mgr. Jiří BosákTEV244 016 262
721 420 731
vedoucí předmětu tělesná výchova, správce školní chaty
bosak@spsgocar.cz 016 (přízemí)
Mgr. Ivana Brunclíková ČihákováCJL244 016 231třídní učitelka 2.E
brunclikova@spsgocar.cz 163 (1.patro)
Ing. arch. Bc. Milan BrzákKOC, POS, CAD, STA, SAP, UOP, KCA, NAB244 016 237 
brzak@spsgocar.cz 168 (1.patro)
Ing. Bc. Milan ČejkaDKK, BEK, SME, STK, TES244 016 253
244 016 206
učitelská knihovna, preventista PO, třídní učitel 4.C
cejka@spsgocar.cz 260 (2.patro)
Mgr. Eva ČiperováANJ, DEJ244 016 252třídní učitelka 1.E
ciperova@spsgocar.cz 259 (2.patro)
Mgr. Eva DorazilováTEV244 016 261 
dorazilova@spsgocar.cz 017 (přízemí)
Mgr. Věra FelgrováCHE, FYZ244 016 247vedoucí předmětů chemie, biologie a ekologie, laboratoř chemie, třídní učitelka 2.C
felgrova@spsgocar.cz 122 (1.patro)
Ing. arch. David GrygarSAP, STA, NAB, ARC, ARK244 016 248třídní učitel 3.F
grygar@spsgocar.cz 255 (2.patro)
Bc. Lukáš Havíř, DiS.PRA244 016 267vedoucí předmětu praxe
havir@spsgocar.cz S08 (suterén)
Ing. Bc. Anna HavlíkováSTK, INS, STMc, TEMc244 016 268
244 016 285
laboratoř stavebních materiálů, třídní učitelka 2.A
havlikova@spsgocar.cz S121 (suterén)
Mgr. Michala HlůžováDEG, MAT, SMA244 016 247 
hluzova@spsgocar.cz 122 (1.patro)
Ing. arch. Petr IrinkovPOS, STA, KOC, SAP244 016 250 
irinkov@spsgocar.cz 257 (2.patro)
MgA. Kryštof JansaNAB, KAM244 016 253 
jansa@spsgocar.cz 260 (2.patro)
Ing. Vlastimír JenyšSTA, SAP, KCA, ARC, ARK244 016 239třídní učitel 4.F
jenys.vlastimir@spsgocar.cz 167 (1.patro)
Ing. arch. Bc. Vlastimír JenyšPOS, KOC, ARC, NAB, STA, SAP, CAD, KCA, ARK, UOP244 016 278vedoucí předmětů architektury, kreslení a modelování, třídní učitel 2.D
jenys@spsgocar.cz 239 (2.patro)
Ing. Jan JordákPOS, KOC244 016 258třídní učitel 2.B
jordak@spsgocar.cz 162 (1.patro)
Ing. Bc. Alica KavanováSME244 016 258 
kavanova@spsgocar.cz 162 (1.patro)
Ing. arch. Bc. Vojtěch Kořalka, Ing. Paed. IGIPSTA, SAP244 016 209třídní učitel 4.D
koralka@spsgocar.cz 047 (přízemí)
Ing. Bc. Pavel KrajákICT244 016 274 
krajak@spsgocar.cz 222 (2.patro)
Ing. Bc. Iva KrausováEKO, RST, SPP, SPR244 016 259 
krausova@spsgocar.cz 240 (2.patro)
Ing. Helena MalínskáKOC, KCA, STA, SAP, POS, CAD244 016 249 
malinska@spsgocar.cz 256 (2.patro)
Mgr. Eva MaňhalováANJ244 016 204 
manhalova@spsgocar.cz 106 (1.patro)
Mgr. Alice MaršíkováTEV244 016 261 
marsikova@spsgocar.cz 017 (přízemí)
BA. Sam William McDanielANJ244 016 291 
mcdaniel@spsgocar.cz 006 (přízemí)
PhDr. Iva MilerováCJL, NEP, CJS244 016 251kariérová poradkyně, třídní učitelka 1.A
milerova@spsgocar.cz 258 (2.patro)
RNDr. Veronika MotalováMAT, DEG244 016 235třídní učitelka 3.B
motalova@spsgocar.cz 165 (1.patro)
Ing. Bc. Kateřina MrázkováPOS, KOC, ODK, NAB, ARC, CAD, STA, SAP, KCA244 016 255vedoucí předmětů informačních technologií a CAD, třídní učitelka 1.D
mrazkova@spsgocar.cz 262 (2.patro)
Pavel PipekPRA244 016 267 
pipek@spsgocar.cz S08 (suterén)
Ing. Karel PohanSTA, SAP, STK244 016 239 
pohan@spsgocar.cz 167 (1.patro)
Ing. arch. Bc. Tereza PohanováSTA, ARC, POS, SAP, KAM, KOC, ARK, KCA244 016 278 
pohanova@spsgocar.cz 239 (2.patro)
Ing. Adéla PopelkováSTM, TEM, STK, TES, TESc244 016 245laboratoř betonu
popelkova@spsgocar.cz 046 (přízemí)
Ing. Marek Posch, Ph.D.SME, STA, SAP244 016 228 
posch@spsgocar.cz 160 (1.patro)
Ing. Jana PospíšilováEKO, SPO244 016 232 
pospisilova@spsgocar.cz 164 (1.patro)
Mgr. Lenka PrůškováANJ244 016 271 
pruskova@spsgocar.cz 202 (2.patro)
Mgr. Iveta SkaličkováANJ244 016 289 
skalickova@spsgocar.cz 053 (přízemí)
Mgr. Jana StřítezskáMAT, FYZ244 016 231třídní učitelka 3.D
stritezska@spsgocar.cz 163 (1.patro)
Mgr. Karolína SýkorováOBN, CJL244 016 256vedoucí předmětu občanská nauka, třídní učitelka 1.C
sykorova@spsgocar.cz 263 (2.patro)
Ing. Bc. Martin ŠimekCAD, KOC, KCA, SAP, STA244 016 257 
simek@spsgocar.cz 264 (2.patro)
Ing. Vanda ŠimkováMAT244 016 235 
simkova@spsgocar.cz 165 (1.patro)
MgA. Mgr. David ŠlajsANJ244 016 291 
slajs@spsgocar.cz 006 (přízemí)
Mgr. Tomáš ŠlofarDEJ, CJL, CJS244 016 264vedoucí předmětů český jazyk a literatura, dějepis, žákovská knihovna
slofar@spsgocar.cz 014 (přízemí)
Ing. Marika ŠmigovskáPOS, KOC, STA, SAP244 016 232 
smigovska@spsgocar.cz 164 (1.patro)
Ing. Mahulena TrojanováBEK, DKK, SME, STK, TES, STA, INS244 016 260vedoucí předmětů stavebních konstrukcí, třídní učitelka 4.B
trojanova@spsgocar.cz 241 (2.patro)
RNDr. Hana VaněčkováMAT, FYZ, ICT, SMA, ITS244 016 229vedoucí předmětů matematika, fyzika, laboratoř fyziky, třídní učitelka 4.A
vaneckova@spsgocar.cz 161 (1.patro)
Ing. Martina VěžníkováPOS, STA, KOC, SAP, KCA, OCN244 016 249třídní učitelka 4.E
veznikova@spsgocar.cz 256 (2.patro)
RNDr. Jana VlachováDEG, MAT244 016 208 
vlachova@spsgocar.cz 140 (1.patro)
RNDr. Jindra VomelováANJ, MAT244 016 246vedoucí předmětů cizích jazyků, třídní učitelka 1.B
vomelova@spsgocar.cz 102 (1.patro)
Mgr. Jitka VozničkováMAT, DEG, SMA244 016 236výchovná poradkyně, vedoucí předmětu deskriptivní geometrie, třídní učitelka 2.F
voznickova@spsgocar.cz 166 (1.patro)
Ing. Lukáš WretzelGEO, EKO, SPR, PRZ244 016 266vedoucí předmětu geodézie, technik BOZ, třídní učitel 3.C
wretzel@spsgocar.cz 004 (přízemí)
Václav ŽofkaPRA244 016 267 
zofka@spsgocar.cz S08 (suterén)

Novinky - co je nového?

Přípravné kurzy

Pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, kteří chtějí přijít k centrálně zadávané přijímací zkoušce dobře připraveni, pořádáme přípravné kurzy matematiky a českého jazyka a literatury.

Projektové dny pro žáky ZŠ

Tematicky zaměřené projektové dny jsou určeny pro žáky základních škol. Během návštěvy se účastník zapojí do života naší školy a seznámí se nejen s jejím prostředím, ale také s 4 letým studijním oborem Stavebnictví. Nabízíme volné termíny.

achiv novinek

Kalendář školního roku

Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Uzavření školního roku 2020/2021
7:30 Zahájení školního roku 2021/2022
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Zahájení vyučování dle schváleného rozvrhu hodin
Praktická maturitní zkouška - podzimní termín
17:30 Třídní schůzky 1. ročníku
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2020/2021
Adaptační soustředění třídy 1.A
Adaptační soustředění třídy 1.A
Adaptační soustředění třídy 1.A
Výpis výsledků didaktických testů CERMAT a předání žákům
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.E
FOR ARCH 2021 - AKCE ZRUŠENA, probíhá výuka dle rozvrhu hodin
Ředitelské volno
Státní svátek
Adaptační soustředění třídy 1.B
Adaptační soustředění třídy 1.B
Adaptační soustředění třídy 1.B
13:00 Běh Reitknechtkou 28. ročník
Podzimní prázdniny
Státní svátek
Podzimní prázdniny
17:00 Den otevřených dveří I.
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 1. čtvrtletí
Žáci 4. ročníků odevzdají přihlášky ke studiu na VŠ uměleckého směru
10:05 Schůzka žákovských samospráv s vedením školy a školskou radou
14:30 Pedagogická porada 1. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - jarní termín
17:00 Den otevřených dveří II.
Státní svátek
Schola Pragensis 2021
Schola Pragensis 2021
Schola Pragensis 2021
17:00 Den otevřených dveří III.
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Zahájení vyučování po vánočních prázdninách
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
17:00 Den otevřených dveří IV.
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence za 1. pololetí
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:30 Klasifikační porada 1. pololetí
17:00 Den otevřených dveří V.
Ukončení 1. pololetí a vydání výpisu s datem 31. ledna 2022
Pololetní prázdniny
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Termín odevzdání přihlášek k dennímu studium
Žáci 4. ročníků odevzdají třídním učitelům vyplněné přihlášky na VŠ
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 3. čtvrtletí
7:30 Školní kolo Středoškolské odborné činnosti
10:05 Schůzka žákovských samospráv s vedením školy a školskou radou
14:30 Pedagogická porada 3. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
19:00 Maturitní ples školy (č. 85) v Lucerně
Změna začátku vyučování
Maturanti odevzdají vlastní seznamy literárních děl
Písemná maturitní práce z CJL (termín bude upřesněn)
Písemná maturitní práce z ANJ (termín bude upřesněn)
38. ročník Stavařské laťky
Přijímací zkoušky - 1. řádný termín (termín bude upřesněn)
Přijímací zkoušky - 2. řádný termín (termín bude upřesněn)
Soutěž 3. ročníku: Architektura Prahy (termín bude upřesněn)
Velikonoční prázdniny
Ostatní svátek
Velikonoční pondělí
10:05 Uzavření klasifikace a absence za 2. pololetí - 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F
10:05 Klasifikační porada tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F
Vydání vysvědčení třídám 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F s datem 29. dubna 2022
10:05 Ukončení výuky tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4. ročníku
Předmaturitní volno tříd 4. ročníku
12:30 Studentský Majáles
Předmaturitní volno tříd 4. ročníku
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.A, 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.D, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno tříd 4.D, 4.E, 4.F
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.A, 4.B, 4.C
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.D, 4.E, 4.F
Přijímací zkoušky - 1. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.C
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.D, 4.E, 4.F
Přijímací zkoušky - 2. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.C
Předání výpisů výsledků didaktických testů žákům
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahájení výuky 1., 2. a 3. ročníků po soustředěné odborné praxi
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Slavnostní předání maturitního vysvědčení
17:00 Třídní schůzky budoucího 1. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence 1., 2. a 3. ročníků za 2. pololetí
Sportovní den 3. ročníku
11:30 Klasifikační porada 2. pololetí (1., 2. a 3. ročník)
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - podzimní termín
Sportovní den 2. ročníku
Exkurze 1. a 3. ročníku
Sportovní den 1. ročníku
Exkurze 2. a 3. ročníku
Sportovní den školy - finále
Ukončení 2. pololetí a vydání vysvědčení s datem 30. června 2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Uzavření školního roku 2021/2022
Zahájení školního roku 2022/2023