Theme 03

Tradice a zkušenosti

184 let se specializujeme na studium stavitelství a architektury a jsme fakultní školou pro studenty MÚVS ČVUT.

více info Theme 03
Theme 01

Certifikát Autodesk

Žákům udělujeme Autodesk Certificate of Completion - celosvětově platný certifikát společnosti Autodesk.

více info Theme 01
Theme 02

Přijímací řízení

V přijímacím řízení pro školní rok 2022/2023 přijmeme 168 uchazečů do 6 tříd prvního ročníku.

více info Theme 02

Stravování ve školní jídelně

Žákům připravují obědy naši zaměstnanci, v kuchyni vybavené moderní gastro technologií. V jídelně žáci nejen obědvají, ale mohou si zde zakoupit svačinu a další doplňkový sortiment. K občerstvení žákům slouží také nápojové automaty rozmístěné po budově školy.

Základní informace o stravování

  • Obědy si žáci objednávají prostřednictvím komunikačního portálu www.strava.cz. Stravovací aplikace je k dispozici také pro mobilní telefony.
  • Obědové menu se skládá z polévky, hlavního jídla, doplňku a nápoje.
  • Žák si předem volí jedno ze tří hlavních jídel, jehož rezervace tím bude zajištěna, bez ohledu na přesný čas polední pauzy.
  • Neodhlášený a nevyzvednutý oběd propadá. Obědy se objednávají na základě vloženého kreditu, nejpozději 3 dny předem do 10:00 hodin a odhlašují se nejpozději 1 den předem do 10:00 hodin.
  • Evidence výdeje stravy je realizována prostřednictvím čipové karty.
  • Vloženým kreditem žáci mohou uhradit nejen oběd, ale i nákup svačiny a dalšího doplňkového zboží.

Jídelní lístek

    pondělí 27.09.2021 Hovězí polévka s masem a nudlemi
Rájecká vepřová plec / smetana,celer,hořčice /, houskové knedlíky
Smažené rybí filé, vařené brambory
Kus-kus se zeleninou a bylinkami
    úterý 28.09.2021 nevaří se - Den české státnosti
    středa 29.09.2021 Gulášová polévka
Havířský hovězí guláš, vařené těstoviny
Zahradnická sekaná pečeně / mleté maso mix,kořenová zelenina /, vařené brambory, kyselá okurka
Domácí lívance s omáčkou z lesního ovoce
    čtvrtek 30.09.2021 Šumavská bramboračka
Novohradská vepřová kýta / cibule,zelenina,smetana /, dušená rýže
Pražské brambory s uzeným masem / uzené maso,cibule,vejce /, červená řepa
Čočkové karbanátky / česnek,majoránka /, vařené brambory
    pátek 01.10.2021 Květáková polévka
Řecký guláš z kuřecího masa /cibule,česnek/, houskové knedlíky
Srbská Musaka /mleté maso, brambory/
Špagety na selský způsob /česnek,cibule,zelenina/
    pondělí 04.10.2021 Žampiónový krém
Smažený vepřový řízek, petrželové brambory, kyselá okurka
Asijské kuřecí nudličky /pórek,čínské zelí,sojová omáčka/, jasmínová rýže
Smetanové brambory s nivou, cuketou a zeleninou
    úterý 05.10.2021 Pórková polévka jemná
Hovězí kostky pražského uzenáře /cibule,zelenina,slanina/, vařené těstoviny
Záhorácký vepřový závitek /česnek,slanina,kysané zelí/, vařené brambory
Rýžový nákyp se švestkami
    středa 06.10.2021 Kuřecí vývar s kus-kusem
Kuřecí maso na žampiónech, houskové knedlíky
Milánské šunkové špagety se strouhaným sýrem
Papriky plněné kus-kusem /rajčata,česnek,sýr,bylinky/, paprikové brambory
    čtvrtek 07.10.2021 Dršťková polévka
Znojemská hovězí pečeně, dušená rýže
Masové těftěly s rajčatovou omáčkou /mleté maso, majoránka/, vařené těstoviny
Kynuté meruňkové knedlíky s tvarohem, cukrem a máslem
    pátek 08.10.2021 Hovězí vývar s játrovou rýží
Lužická vepřová kýta /cibule,slanina,česnek,smetana/, bramborové knedlíky
Neapolské zapečené těstoviny /uzené maso,rajčata,bešamel/
Smetanový listový špenát s vařeným vejcem, vařené brambory
    pondělí 11.10.2021 Fazolová polévka s paprikou
Krůtí maso s houbovou omáčkou, dušená rýže
Těstoviny s vepřovým masem s strouhaným sýrem /mrkev,kari,paprika,pórek/
Kus-kusové rizoto s hlívou ústřičnou, červená řepa
    úterý 12.10.2021 Krémová cuketová polévka
Hovězí maso vařené, koprová omáčka, houskové knedlíky
Smažený karbanátek /mleté maso,česnek,majoránka/, vařené brambory, kyselá okurka
Farfalle s lilkem, cuketou a paprikami, strouhaný sýr
    středa 13.10.2021 Rajčatová polévka s rýží
Staročeská vepřová krkovice na zelenině /cibule,kořenová zelenina/, bramborové knedlíky
Rybí filé po sicilsku /rajčata,olivy,celer/, vařené brambory
Bavorské vdolečky
    čtvrtek 14.10.2021 Lilková polévka s česnekem
Krkonošský krůtí guláš /paprika,česnek,žampióny/, vařené těstoviny
Špagety bolognese s lilkovo-rajčatovou omáčkou a strouhaným sýrem
Gratinované brambory s rajčaty a houbami
    pátek 15.10.2021 Hovězí vývar s krupicovými noky
Kuřecí stehno na italský způsob /česnek,šunka,kečup/, bramborové knedlíky
Hovězí kýta vařená, tatarská omáčka, vařené brambory
Směs listových salátů s tomaty,restovanými krutony, parmezánem a jogurtovým dresinkem /pečivo,chléb/
    pondělí 18.10.2021 Pohanková polévka se zeleninou
Kuřecí maso po španělsku /rajčata,paprika,bylinky/, vařené těstoviny
Rybí filet v těstíčku, vařené brambory
Pekingské sojové maso /mrkev,zelí,žampióny,pórek/, kus-kus
    úterý 19.10.2021 Špenátová polévka s vejcem
Luhačovický závitek /mleté maso,párek,cibule/, dušená rýže
Moravský vrabec, kysané zelí, bramborové knedlíky
Zeleninové krupeto se sýrem, zelný salát s karotkou
    středa 20.10.2021 Hovězí polévka s ovesnými vločkami
Hovězí maso po burgundsku /rajský protlak,zelenina/, houskové knedlíky
Halušky s uzeným masem, dušeným zelím a restovanou cibulkou
Pohanka se žampióny, karotkou a špenátem
    čtvrtek 21.10.2021 Kmínová polévka s vejcem
Smažený holandský řízek se sýrem, jemná bramborová kaše, kyselá okurka
Cikánská drůbeží játra /cibule,česnek,slanina/, dušená rýže
Bramborové špalíčky s mákem, cukrem a máslem
    pátek 22.10.2021 Kuřecí polévka s masem a nudlemi
Kuře a Ala-Bažant /divoké koření,cibule/, vařené brambory
Vepřové hranolky na slanině s pórkem, jasmínová rýže
Čínské nudle se zeleninou
    pondělí 25.10.2021 Bramborová polévka se žampióny
Štěpánské hovězí maso /slanina,vejce,cibule/, vařené těstoviny
Aljašská treska zapečené se sýrem, vařené brambory
Jablečná žemlovka s tvarohem a rozinkami
    úterý 26.10.2021 Slepičí polévka s nudlemi
Vepřové maso Švej-Ču-Žou /čínské zelí,sojová omáčka,cibule/, dušená rýže
Zapečené těstoviny s kuřecím masem, zeleninou a sýrem /mrkev,pórek,celer,cibule/
Pohanka po Mexicku /rajčata,česnek,bylinky/
    čtvrtek 28.10.2021 nevaří se - Podzimní prázdniny
nevaří se - Den vzniku samostatného československého státu
nevaří se - Podzimní prázdniny
Školní jídelna
Provozní dobasvačiny: 8:00 - 11:30 hodin
doplňkový prodej: 8:00 - 14:15 hodin
obědy: 11:30 - 14:15 hodin
Cena obědového menužáci: 37,- Kč, cizí strávníci: 89,- Kč
Jídelní komunikační portálwww.strava.cz (číslo jídelny: 3950)
Vnitřní řád školní jídelnyskolni_jidelna.pdf
E-mail školní jídelnyjidelna@spsgocar.cz
Vedoucí školní jídelnyBc. Daniel Hartman, telefon: 244 016 270, 778 468 482

Zajímavá témata

Dny otevřených dveří

Zájemce o naši školu zveme na dny otevřených dveří, které se uskuteční v těchto termínech: středa 3.11.2021, úterý 16.11.2021, čtvrtek 2.12.2021, středa 12.1.2022, středa 26.1.2022 - vždy od 17:00 hodin. V rámci dnů otevřených dveří našim budoucím žákům, jejich rodičům a všem zájemcům školu představíme, poskytneme základní informace o studiu a pak se společně vydáme na prohlídku budovy, ve které se naši žáci vzdělávají.

Škola má dobré podmínky pro výuku i využití volného času

Škola je umístěna v klidném tichém prostředí s výbornou dostupností MHD. Výuka se realizuje v moderní rozsáhlé velkoryse vystavěné, provozně a ekonomicky nenáročné budově (energetická náročnost budovy: A - mimořádně úsporná). Každá třída má vlastní kmenovou učebnu. Moderní učebny výpočetní techniky, velmi dobře vybavené odborné učebny, multimediální učebny a laboratoře, studovna a mimořádně dobré zázemí pro sport (tělocvičny, posilovna, horolezecká stěna, venkovní hřiště) vytváří žákům kvalitní předpoklady ke studiu. Internet mohou žáci využívat na všech školních počítačích i mimo výuku nebo na vlastním notebooku prostřednictvím bezdrátové sítě, která pokrývá areál školy.

Novinky - co je nového?

Přípravné kurzy

Pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, kteří chtějí přijít k centrálně zadávané přijímací zkoušce dobře připraveni, pořádáme přípravné kurzy matematiky a českého jazyka a literatury.

Projektové dny pro žáky ZŠ

Tematicky zaměřené projektové dny jsou určeny pro žáky základních škol. Během návštěvy se účastník zapojí do života naší školy a seznámí se nejen s jejím prostředím, ale také s 4 letým studijním oborem Stavebnictví. Nabízíme volné termíny.

achiv novinek

Kalendář školního roku

Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Uzavření školního roku 2020/2021
7:30 Zahájení školního roku 2021/2022
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Zahájení vyučování dle schváleného rozvrhu hodin
Praktická maturitní zkouška - podzimní termín
17:30 Třídní schůzky 1. ročníku
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2020/2021
Adaptační soustředění třídy 1.A
Adaptační soustředění třídy 1.A
Adaptační soustředění třídy 1.A
Výpis výsledků didaktických testů CERMAT a předání žákům
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.E
FOR ARCH 2021 - AKCE ZRUŠENA, probíhá výuka dle rozvrhu hodin
Ředitelské volno
Státní svátek
Adaptační soustředění třídy 1.B
Adaptační soustředění třídy 1.B
Adaptační soustředění třídy 1.B
13:00 Běh Reitknechtkou 28. ročník
Podzimní prázdniny
Státní svátek
Podzimní prázdniny
17:00 Den otevřených dveří I.
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 1. čtvrtletí
Žáci 4. ročníků odevzdají přihlášky ke studiu na VŠ uměleckého směru
10:05 Schůzka žákovských samospráv s vedením školy a školskou radou
14:30 Pedagogická porada 1. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - jarní termín
17:00 Den otevřených dveří II.
Státní svátek
Schola Pragensis 2021
Schola Pragensis 2021
Schola Pragensis 2021
17:00 Den otevřených dveří III.
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Zahájení vyučování po vánočních prázdninách
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
17:00 Den otevřených dveří IV.
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence za 1. pololetí
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:30 Klasifikační porada 1. pololetí
17:00 Den otevřených dveří V.
Ukončení 1. pololetí a vydání výpisu s datem 31. ledna 2022
Pololetní prázdniny
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Termín odevzdání přihlášek k dennímu studium
Žáci 4. ročníků odevzdají třídním učitelům vyplněné přihlášky na VŠ
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 3. čtvrtletí
7:30 Školní kolo Středoškolské odborné činnosti
10:05 Schůzka žákovských samospráv s vedením školy a školskou radou
14:30 Pedagogická porada 3. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
19:00 Maturitní ples školy (č. 85) v Lucerně
Změna začátku vyučování
Maturanti odevzdají vlastní seznamy literárních děl
Písemná maturitní práce z CJL (termín bude upřesněn)
Písemná maturitní práce z ANJ (termín bude upřesněn)
38. ročník Stavařské laťky
Přijímací zkoušky - 1. řádný termín (termín bude upřesněn)
Přijímací zkoušky - 2. řádný termín (termín bude upřesněn)
Soutěž 3. ročníku: Architektura Prahy (termín bude upřesněn)
Velikonoční prázdniny
Ostatní svátek
Velikonoční pondělí
10:05 Uzavření klasifikace a absence za 2. pololetí - 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F
10:05 Klasifikační porada tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F
Vydání vysvědčení třídám 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F s datem 29. dubna 2022
10:05 Ukončení výuky tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4. ročníku
Předmaturitní volno tříd 4. ročníku
12:30 Studentský Majáles
Předmaturitní volno tříd 4. ročníku
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.A, 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.D, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno tříd 4.D, 4.E, 4.F
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.A, 4.B, 4.C
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.D, 4.E, 4.F
Přijímací zkoušky - 1. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.C
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.D, 4.E, 4.F
Přijímací zkoušky - 2. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.C
Předání výpisů výsledků didaktických testů žákům
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.C
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.D, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.E
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahájení výuky 1., 2. a 3. ročníků po soustředěné odborné praxi
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Ústní maturitní zkouška třídy 4.E
Slavnostní předání maturitního vysvědčení
17:00 Třídní schůzky budoucího 1. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence 1., 2. a 3. ročníků za 2. pololetí
Sportovní den 3. ročníku
11:30 Klasifikační porada 2. pololetí (1., 2. a 3. ročník)
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - podzimní termín
Sportovní den 2. ročníku
Exkurze 1. a 3. ročníku
Sportovní den 1. ročníku
Exkurze 2. a 3. ročníku
Sportovní den školy - finále
Ukončení 2. pololetí a vydání vysvědčení s datem 30. června 2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Uzavření školního roku 2021/2022
Zahájení školního roku 2022/2023